Dzień ewangelizacyjnych rozmów

Dzień rozmów praktycznie łączy się z czasem relacji i spotkań; bezpośrednich lub na „łączach”. Dedykując ten dzień rozmowom oczywistym jest, że będzie o czym porozmawiać, gdyż tak wiele wydarzy się do tej pory.

Jeśli jesteś „niepraktykujący” a coś w tym czasie zaintrygowało Cię lub zainteresowało, zapewniam, że warto o tym rozmawiać niezwłocznie. Jeden z powodów jest Ci dobrze znany; kuj żelazo, póki gorące. Jesteś w temacie, to masz ku niemu „wenę”. Może nawet słyszałeś, że Jezus opowiadał o ziarnie Słowa, które trafia na grunt, na którym może być wydziobane lub zaduszone. Jeśli jesteś zainteresowany lub poruszony czymkolwiek, czego doświadczyłeś podczas Tygodnia Jezusa, nie czekaj, aż to ziarno przepadnie. Skontaktuj się z najbliższym szczerze praktykującym chrześcijaninem, znanym Ci chrześcijańskim liderem / przywódcą, albo poszukaj w Internecie gorliwego praktykującego kościoła. Jeśli to będzie trudne, napisz do nasz, postaramy się zaproponować Ci najbliższego dobrego chrześcijańskiego doradcę / rozmówcę / kościół.

.

Sugestia dla zaangażowanych:

Jeśli Twój znajomy nie mógł skorzystać z jakiegokolwiek wydarzenia Tygodnia Jezusa, może w tym dniu będziesz mógł osobiście przekazać mu przesłanie minionego Tygodnia lub podzielić się doświadczeniem z jakiegoś eventu.
Jeśli Twój znajomy / przyjaciel uczestniczył w jakimś punkcie programu, z pewnością będziesz miał dobrą okazję do omówienia z nim sensu i przesłania.
Jeśli masz świadomość, że Twoi znajomi byli częścią jakiejś ewangelizacji, pamiętaj o wielkim Jezusowym posłannictwie: czyńcie uczniami wszystkie narody! Bez nauczyciela nie ma uczniów, a pierwszym nauczycielem jest najczęściej zwykły nawrócony chrześcijanin, który potrafi „ludzkim” językiem zwyczajnie wytłumaczyć ewangelię i podstawy życia z Bogiem. Czyli najpierw relacja, później realizacja. Ten etap wzrostu kościoła i Królestwa Bożego może być jednym z najważniejszych i żaden pastor, ksiądz, lider nie zrealizuje go zamiast Ciebie. Ty jesteś najważniejszym ogniwem wzrostu Ciała Jezusa Chrystusa, nie zapomnij o tym. Rozmawiaj!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jesteśmy chrześcijanami z różnych kościołów. Połączyła nas pasja miłości do Jezusa.
© Copyright 2022 (wersja 2223) - tydzienjezusa.pl 
Projekt i realizacja:  sadowski-kursy.pl
WARSZAWA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram